Jaki domek ogrodowy kupić?

Jaki domek ogrodowy kupić?

Klient rozważający zakup domku ogrodowego, może wybierać wśród szerokiej palety dostępnych produktów. By jednak zakupić korzystnie i sensownie zagospodarować przestrzeń, warto odpowiednio wcześniej sprawdzić, na jakie kwestie należy zwrócić szczególną uwagę.

Dlaczego na działce przyda się domek ogrodowy? Powodów jest kilka. Taka przestrzeń umożliwia zarówno przechowywanie narzędzi ogrodowych, używanych w czasie sezonu, jak i rowerów, mebli ogrodowych czy nawet rzeczy chwilowo zbędnych w domu. Inaczej mówiąc domek ogrodowy może z powodzeniem zastąpić piwnicę.

Ponieważ domek ogrodowy zawsze umieszczany jest na działce lub w przydomowym ogródku, staje się elementem architektury ogrodowej. Z tego względu niezbędne, by wybrać go mądrze. Ważny jest nie tylko jego wygląd. Każda osoba zainteresowana zakupem domku ogrodowego, powinna zwrócić uwagę na jego wielkość, materiał, z jakiego został on wykonany czy szybkość, z jaką będzie można go samodzielnie postawić.

Wielkość domku ogrodowego – ile w nim pomieścisz?

 

Bez wątpienia kluczową sprawą dla każdej osoby szukającej domku ogrodowego, powinna być jego wielkość. Od tego parametru zależy, ile elementów użytkownik będzie mógł w nim przechowywać. W sklepach dostępne są domki o różnej wielkości: 200 x 130 cm czy większe 300 x 200 cm. Takie domki ogrodowe można znaleźć w Ogrodosfera, Castorama czy Praktiker. Przy wyborze należy kierować się swoimi potrzebami i możliwościami. Jeżeli działka, na której domek zostanie ustawiony, jest duża, to warto pokusić się o nabycie większego domku, pozwalającego na przechowywanie wszystkich niezbędnych narzędzi.

Większy domek ogrodowy z powodzeniem może być wykorzystywany do innych celów niż tylko jako miejsce do przechowywania mebli czy narzędzi ogrodowych. Jeżeli będzie odpowiednio duży, to można w nim wydzielić miejsce np. do majsterkowania.

Trwały i solidny, czyli z czego powinien zostać wykonany domek?

 

Jednym z najpopularniejszych materiałów budowlanych jest drewno. Domki wykonane z drewna są nie tylko solidne i trwałe, lecz także doskonale się prezentują. Decydując się na taki zakup, klient musi pamiętać jednak o konieczności impregnowania drewna, używając specjalnych środków. Takie zabiegi nie trzeba jednak przeprowadzać często – wystarczy np. raz do roku.

Poza domkami drewnianymi, na rynku dostępne są również inne, wykonane z metalu lub tworzywa sztucznego. Zaletami tych pierwszych jest przede wszystkim lekkość i wytrzymałość, ale porównując poszczególne modele, uwagę należy zwrócić na ich odporność na korozję. Domki ogrodowe wykonane z tworzywa sztucznego są nie tylko solidne, lecz także odporne na warunki atmosferyczne. Ich główną wadą jest jednak wygląd – są mniej reprezentatywne niż drewniane.

domek ogrodowy

Postaw na dobre wyposażenie domku ogrodowego

 

Funkcjonalność domku ogrodowego zależy w głównej mierze od jego wyposażenia. Dobrym rozwiązaniem jest zaopatrzyć go np. w półki. Takie rozwiązanie pozwala na przechowywanie różnych rzeczy i jednoczesne ich uporządkowanie. Dzięki temu każdy użytkownik będzie w stanie szybko zlokalizować wszystkie potrzebne mu sprzęty czy narzędzia.

Jeżeli domek ogrodowy będzie zarówno miejscem, w którym przechowuje się rzeczy i jednocześnie będzie służył np. jako warsztat, to dobrym rozwiązaniem jest wyposażenie go w oświetlenie. Takie rozwiązanie umożliwi osobom zainteresowanym pracę niezależnie od pory dnia.

domek ogrodowy

Pozostaw komentarz