Ogród w stylu japońskim

Ogród w stylu japońskim

Fascynujesz się kulturą Dalekiego Wschodu i chciałbyś urządzić ogród w stylu japońskim? Nasz krótki poradnik pomoże Ci przemycić do Twej zielonej, przydomowej przestrzeni niewielką szczyptę Orientu.

Ogród w stylu japońskim to coraz popularniejsze i chętniej wybierany styl aranżacji krajobrazu. Preferują go przede wszystkim osoby stawiające na nowoczesne i niebanalne rozwiązania. Pozwala nawet na niewielkiej powierzchni wyczarować przepiękny pejzaż – za pomocą oryginalnych kwiatów, drzewek bonsai, szemrzącego strumyka czy oczka wodnego. Cechą wyróżniających styl japoński na tle innych jest maksymalna naturalność i minimalna ingerencja człowieka w otoczenie – ogród powinien wyglądać tak, jakby rósł samoistnie. Naszym zadaniem jest stworzenie miejsca jak najbardziej przypominającego swym wyglądem dziko rosnąca przyrodę. Odznacza się harmonią, asymetrią, elegancją i prostotą, a zarazem dbałością o najdrobniejsze szczegóły.

 

Czego absolutnie nie może zabraknąć

 

Najważniejsze elementy ogrodu w stylu japońskim to woda, symbolizująca życie, kamień, niezmienność i trwałość, a także bujna, zielona roślinność. Kwiaty w delikatnych, jasnych, stonowanych barwach bieli, różu i fioletu. Polecane gatunki roślin, drzew i krzewów to na przykład: azalie japońskie, klony palmowe, peonie, wiśnie, różaneczniki, magnolie, lilie, lotosy, jaśminowce. Ogród powinien być dobrze oświetlony – najlepiej sprawdzą się tutaj latarnie, lampiony bądź niewielkie lampki zasilane energią słoneczną. Ścieżki mogą zostać wykonane z płaskich kamieni rzecznych. By nadać jeszcze bardziej orientalnego klimatu, można postawić wśród kwiatów kamienną rzeźbę nawiązującą do kultury japońskiej. Pamiętajmy jednak, aby zachować umiar i nie przekroczyć tak zwanej granicy dobrego smaku.

donice

 

Pora na meble

 

Jakie meble pasować będą do ogrodu utrzymanego w orientalnym stylu? Kamienne, drewniane, a także nieco bardziej nowoczesne meble rattanowe? Są lekkie, ażurowe, łatwe do przestawiania z miejsca na miejsce, utrzymane w naturalnych barwach: beżu, brązu, czerni czy ciemnej zieleni. Znajdziemy je w asortymencie sklepu internetowego Meble.Ogrodowe.net, oferującego szeroki wybór mebli, sprzętów, a także dekoracji ogrodowych. Serdecznie zapraszamy na stronę: www.meble.ogrodowe.net – meble rattanowe. Każdy prawdziwy pasjonat i miłośnik ogrodnictwa powinien odwiedzić to miejsce!

There are 1 Comment

  1. Posted by Kalina Odpowiedz

    Dzięki wielkie za artykuł! Piękne są ogrody japońskie – jeżeli odpowiednio podejdziemy do tematu oczywiście 🙂 A jak dopasować ogrodzenie do takiego stylu? Nie ukrywam, że zależy mi na tym, aby jednak moje podwórko było ogrodzone, a wiem, że chyba to co znajdziemy obecnie w sklepach nie do końca będzie pasować do stylu japońskiego. Znacie jakieś ciekawe modele? Pozdrawiam 🙂

Pozostaw komentarz