Kilka sposobów na przechowywanie drewna opałowego

Kilka sposobów na przechowywanie drewna opałowego

Osoby mieszkające w domkach jednorodzinnych, na pewno mogą cieszyć się bardzo dużą wolnością, jak i również poczuciem niezależności. Ale czy na pewno to oznacza wyłącznie sielankę? Okazuje się, że mieszkanie w jednorodzinnym domu wiąże się także z wieloma różnymi zobowiązaniami. Do nich zalicza się między innymi zadbanie o opał, jeżeli nasz dom jest ogrzewany węglem lub drewnem.

Stojaki na drewno

Jednym ze sposobów na przechowywanie drewna, może być na przykład układanie ich na specjalnych stojakach. Teoretycznie nie ma większych problemów z tym, żeby faktycznie wykonać taki stojak całkowicie samodzielnie. W końcu wystarczy ułożyć kilka palet na ziemi, by później na nich stopniowo układać kolejne warstwy drewna. Jednak nie zawsze przy naszych możliwościach, takie rozwiązanie okaże się najlepsze. Najczęściej drewno w takiej sytuacji powinno opierać się przynajmniej o ścianę, by stosy były jak najbardziej stabilne.

Ponadto może się okazać, że nie każdy dysponuje taką dużą ilością czasu, by faktycznie zajmować się jeszcze budowaniem jakichkolwiek konstrukcji. Okazuje się jednak, że to wcale nie oznacza, że musimy zrezygnować z drewna, jako głównego surowca na opał. Zawsze przecież możemy zamówić gotowe stojaki na drewno Wrocław. Takie przykładowe produkty z powodzeniem znajdziemy na przykład na – http://www.geisser.pl/stojaki-na-drewno/.

W tym momencie rzeczywiście nasz problem może być bardzo szybko rozwiązany. Przede wszystkim drewno w doskonały sposób może być chronione nie tylko przed zamoknięciem, oczywiście w tym celu najlepiej jest po prostu ustawić takie stojaki pod zadaszeniem. Ale nie powinniśmy zapominać również o zachowaniu odpowiedniej cyrkulacji powietrza. Ponieważ tylko w ten sposób drewno będzie bardzo szybko schło. Każdy, kto tylko miał chociaż raz do czynienia z paleniem przy pomocy drewna, na pewno zdaje sobie sprawę z tego, iż bez tego, by opał był suchy, praktycznie niemożliwe jest ekonomiczne, a także sukcesywne palenie.

stojaki na drewno

Dodatkowo, jak się przyjrzymy, możemy zorientować się, iż takie stojaki są naprawdę bardzo stabilne. Wykonane są przede wszystkim z drewna, ale również ze stali. Wszystkie surowce, jakie zostały tylko wykorzystane do zbudowania takich konstrukcji, zostały odpowiednio zabezpieczone przed działaniem wszelkich czynników atmosferycznych. W tym przypadku mowa jest między innymi o tym, iż drewno wykorzystane do budowy stojaków zostało zaimpregnowane, natomiast stal, jest zabezpieczona na wypadek korozji. W tym celu wykorzystano ocynk ogniowy.

Takie stojaki są również bardzo łatwe, jeżeli chodzi o montaż, a także demontaż. Także w każdej chwili możesz podjąć decyzję o tym, że chcesz je złożyć lub rozłożyć, ponieważ akurat nie są Ci potrzebne, a przy okazji zajmują miejsce, które chcesz wykorzystać w zupełnie inny sposób. Najważniejsze jest w takich okolicznościach na pewno to, żeby dokładnie określić, ile drewna chcesz przechowywać, a także w jakim miejscu. Wtedy będzie Ci zdecydowanie łatwiej podjąć decyzję na temat tego, który stojak sprawdzi się w Twoim przypadku najlepiej.

Przechowywanie drewna pod wiatą

Możemy również bardzo szybko zorientować się, że nie każdy niestety dysponuje odpowiednią ilością miejsca na przechowywanie drewna, jak i również przy okazji wielu innych przedmiotów. Być może w Twoim garażu nie znajdzie się ani jeden centymetr kwadratowy wolnej powierzchni, który można byłoby dodatkowo zagospodarować. Z drugiej strony warto mieć na uwadze także to, że nie każdy może pozwolić sobie na wybudowanie takiego garażu lub innego pomieszczenia, w którym przechowywanie opału nie stanowiłoby większego problemu.

W takim razie doskonałym rozwiązaniem może być faktycznie dobudowanie wiaty do swojego domu jednorodzinnego lub innego budynku, który znajduje się już na terenie posesji. W ten sposób znajdziemy nieco dodatkowego miejsca, w którym bez problemu możemy składować drewno na opał.

Oczywiście w tym przypadku także możemy mówić o co najmniej kilku różnych możliwościach związanych z wybudowaniem wiaty. Osoby, które mają smykałkę w tego typu rzeczach, nie będą miały większego problemu, żeby konstrukcję wykonać we własnym zakresie. Ale jeżeli tylko mamy jakiekolwiek wątpliwości, że nasza konstrukcja może okazać się zbyt mało wytrzymała, czy też nie do końca okaże się funkcjonalna, lepiej jest zamówić gotową wiatę.

przechowywanie drewna

Takie wiaty, które są wykonywane z drewna z powodzeniem możemy zamówić między innymi na stronie – http://www.geisser.pl/wiaty/. Zaletą tego rozwiązania jest przede wszystkim to, że konstrukcje wykonywane są wedle indywidualnego zamówienia. Dlatego Twoja wiata nie musi być taka duża, jak to często docelowo proponują producenci gotowych rozwiązań. W końcu dysponujesz określoną ilością miejsca na terenie swojej posesji. A także masz zupełnie inne oczekiwania co do tego, w jaki sposób powinna prezentować się tego typu wiata. Jedna osoba będzie chciała mieć niewielką wiatkę drewnianą, a innej będzie zależeć na krótkiej wiacie, ale za to koniecznie idącej wzdłuż całego budynku.

Wybór należy jak najbardziej do Ciebie. Ponadto warto jeszcze dokładnie stwierdzić, czy taka wiata ma być zamówiona jednocześnie z montażem wykonanym przez specjalistów, czy poradzisz sobie sam z przymocowaniem jej do ściany domu. Oczywiście i pod tym względem istnieje całkowita dowolność tego, na jaki wariant zamówienia ostatecznie się zdecydujesz.

Wiaty drewniane wykonywane są z najwyższej jakości drewna, w tym także modrzewiowego. Ponadto producent dba o to, by każdy element był dokładnie zaimpregnowany, dzięki czemu konstrukcja idealnie poradzi sobie z wszelkimi czynnikami atmosferycznymi.
Pod taką wiatą przechowywanie drewna będzie na pewno bardzo wygodne. Dodatkowo nie będziesz musiał martwić się o odpowiednią cyrkulację powietrza, by opał mógł dobrze wyschnąć.

Pozostaw komentarz