Jakie rośliny uprawiać na balkonie?

Jakie rośliny uprawiać na balkonie?

Twój balkon może być pięknym, ozdobnym i doskonałym miejscem do odpoczynku od codziennego zgiełku. Na balkonie można uprawiać pnącza, drzewa iglaste, zioła, warzywa, krzewy, ale dla zmiany lub unikalności należy pochylić się nad bardziej kolorowymi i czasami intensywnie pachnącymi roślinami. Poniżej znajduje się lista 10 najlepszych roślin balkonowych.

 

Nagietek

Wymaga niewiele pracy, a wygląda pięknie i odstrasza szkodniki. Nagietki są jedną z najlepszych roślin na balkon, szczególnie w ciepłych okresach.

Begonia

Begonie są łatwe w uprawie, wystarczy im zaledwie odrobina naturalnego światła i wody. Swoje piękno pokazują latem.

Chryzantem

Są najpopularniejszymi kwiatami po różach, ponieważ mogą się pochwalić mnóstwem odmian i niezwykłą odpornością – i uprawiane są niemal wszędzie na świecie ze względu na swój urok.

Bratek

Te niepowtarzalne kwiaty są jednymi z najwdzięczniejszych roślin do uprawy na balkonie. Łagodnie pachną, są niezwykle urocze, występują w wielu kolorach i rozmiarach, a do tego są idealne do uprawy w skrzyniach i doniczkach.

Heliotrop

Roślina krzewowa z łodygami o wysokości do 50 cm. Ma ciemnozielone liście, pomarszczone i owłosione łodygi. Ma intensywny, słodki zapach i małe, fioletowe kwiatki.

Hortensja

Powstaje w niej piękna sferyczna odmiana kwiatostanu, w zależności od poziomu pH gleby, w której rośnie. Lubi częste i obfite podlewanie, za które odwdzięcza się wielkimi kwiatami.

Gazania

Te wyjątkowe kwiaty przypominają wyglądem letnie słońce. Te pochodzące z Afryki rośliny są idealne do balkonów wychodzących na południe i zachód – ich kwiaty otwierają się wraz z pojawieniem się pierwszych promieni i zamykają się wczesnym wieczorem.

Lobelia

Nisko rosnąca krzaczasta roślina z rodziny dzwonkowatych. Wygląda dobrze na wiszących koszach, tym bardziej w towarzystwie swoich koleżanek w różnych kolorach.

Niecierpek

Najlepsza roślina do zacienionych balkonów. Uwielbia wilgoć i potrzebuje dużo nawozów. I chociaż należy mu poświęcić chwilę pracy, to jest to jedna z nielicznych opcji dla pomieszczeń skierowanych na północ.

Lantana

To dzikie tropikalne drzewko pochodzi z Ameryki Środkowej. Wygląda wspaniale, a dodatkowo uwalnia fascynujący zapach, który przyciąga motyle i pszczoły.

Pozostaw komentarz