Zadbaj o swój taras

Zadbaj o swój taras

Sezon grillowo-towarzyski w pełni, warto zatem zadbać o swój taras. Uporządkować go, zaimpregnować meble, uprzątnąć wszystkie zbędne rzeczy, w który zdążył obrosnąć przez sezon jesienno-zimowy, a czasem i wczesnowiosenny. Potem zadbajmy o dobry nastrój i parę dodatków, aby cieszyć się otaczającą przyrodą.

Sprzątanie krok po kroku

Porządki najlepiej zacząć od usunięcia wszystkich śmieci, zebrania niepotrzebnych rzeczy, wyniesienia mebli. Następnie dokłanie zamiatamy i myjemy jego powierzchnię. Tutaj wystarczy woda z dodatkiem detergentu. Przydatne mogą się okazać myjki wyoskociśnieniowe ze specjalnymi końcówkami, które pomogą przy umyciu zadaszenia oraz okien.

Często po takim czyszczeniu musimy dokonać małych napraw i rennowacji. Jeśli mamy taras drewniany, to należy sprawdzić wszystkie połączenia, dokręcić obluzowane wkręty lub wymienić je na nowe. Jeśli znajdziemy ubytki w drewnie, to wypełniamy je szpachlówką.

Przy tarasie z płytek cermicznych postępujemy podobnie, to znaczy sprawdzamy, czy w fugach nie powstały pęknięcia ani czy poszczególne płytki nie uległy uszkodzeniu. Ubytki należy oczyścić i odtłuścić, a następnie wypełnić elastyczną fugą do spoinowania na zewnątrz budynków. Z kolei pęknięte lub wybrzuszone płytki należy wymienić na nowe.

Pamiętajmy o impregnowaniu naszych tarasów specjalistycznymi produktami, w zależności od materiału. Zabezpieczamy ich powierzchnię po dokładnym umyciu, wystarczy to robić 2 razy do roku. Tak samo postępujemy z meblami ogrodowymi.

poduszki

Aranżacja przestrzeni

Odświeżenie wyglądu tarasu nie musi się wiązać z kosztami, wystarczą nowe dodatki, a czasem zwykłe przestawienie mebli, aby zyskać na nowym, ciekawym charakterze przestrzeni.

Dobrym i oryginalnym pomysłem jest kupno gabionu, czyli kosza z metalowej siatki, który możemy wypełnić dowolnym materiałem, tak aby jak najlepiej pasował do naszych mebli albo roślinności.

Poza gabionem kupmy nowe poduszki albo uszyć nowe poszewki, pokrowce na fotele w pasującym kolorze też zrobią swoje.

narcyzy_hiacynty

Zioła i kwiaty zamiast w tradycyjnych doniczkach wystarczy przesadzić do metalowych wiaderek, umieścić w koszykach wiklinowych, łubiankach lub starych odmalowanych skrzynkach.

Pozostaw komentarz