5 najpopularniejszych rodzajów donic ogrodowych

5 najpopularniejszych rodzajów donic ogrodowych

Jeśli chodzi o donice ogrodowe, to oferta sklepów może niekiedy wręcz przytłoczyć i powodować zamieszanie w naszym umyśle. Dzieje się tak dlatego, że na rynku dostępnych jest sporo różnych donic, przeznaczonych do mniejszych lub większych roślin, które nadają się do postawienia na tarasie, balkonie, czy w ogrodzie. Podpowiadamy kilka najbardziej popularnych modeli donic ogrodowych, który zakup warto jest rozważyć, gdyż na pewno będą w stanie uświetnić każdą aranżację.

Niewielkie donice kwadratowe

Świetnie nadają się na taras, balkon oraz wszędzie tam, gdzie należy liczyć się z nieco ograniczonym miejscem, które chciałbyś jeszcze mocniej wyeksponować. Przeważnie dostępne w kolorze jasnoszarym, bardzo dobrze komponują się szczególnie w przypadku posadzenia w nich kolorowych kwiatów. Zazwyczaj wzmacniane włóknem szklanym.

https://fajnedonice.pl/towar.2513.pojemnik.qbik.biala.perla.wysokosc:.15.cm.html
https://fajnedonice.pl/towar.2513.pojemnik.qbik.biala.perla.wysokosc:.15.cm.html

Wysokie donice ogrodowe

Doskonale sprawdzają się w przypadku większych roślin i krzewów, które chcesz wyeksponować i zapewnić im najlepsze miejsce. Bardzo dobrze sprawdzają się w np. w okolicach wejścia do ogrodu, czy choćby na tarasie przed wejściem do domu.

Wysokie doniczki ogrodowe

Donice ogrodowe prostokątne

Jest to jeden z najbardziej popularnych typów donic, które doskonale sprawdzają się w przypadku sadzenia w nich kolorowych kwiatów. Mrozoodporne i wykonane z lekkich materiałów zagwarantują Ci bardzo długą trwałość i wiele możliwości użycia na tarasach, w ogrodach, czy balkonie. Bardzo dobrze sprawdzają się również do sadzenia ziół.

Donice prostokątne ogrodowe

Misy ogrodowe

To również jeden z bardziej popularnych typów donic, które sprawdzają się w szczególności na tarasach i balkonach. Dostępne są w różnych kolorach oraz wielkościach, więc w zależności od posiadanych roślin można wybrać tą najbardziej odpowiadającą Twoim pomysłom. Niemniej jednak, warto zauważyć, że nie nadają się np. do sadzenia większych krzewów. Zdecydowanie najlepiej sprawdzają się w przypadku kwiatów, które nie potrzebują sporo miejsca na korzenie.

Misy ogrodowe

Donice ścianki

Jest to jedno z lepszych rozwiązań, które bardzo dobrze nadaje się do stosowania na tarasach. Bardzo dobrze komponuje się szczególnie w stosunkowo surowych aranżacjach. Idealne do sadzenia małych krzewów lub roślin wijących.Donica wysoka ogrodowa

Pozostaw komentarz