Rozplanowanie i aranżacja przestrzeni wokół domu – krótka lista najważniejszych kwestii

Wizytówką nie tylko domu, ale również naszej rodziny jest frontowa część domu, przestrzeń pomiędzy bramą wejściowa, a drzwiami do domu. Efekt pierwszego wrażenia często okazuje się najważniejszy więc warto dobrze zagospodarować ten teren.

  • KWIATY I TRAWNIK – Warto więc zadbać o wygląd ogrodu – nawet tego nie małego. Idealnie prezentuje się zielony, zadbany trawnik, obecność kolorowych kwiatów, klombów, skalników czy oczka wodnego. O rabaty ogrodowe warto zadbać również, używając właściwego podłoża, dzięki któremu nasze kwiaty zawsze będą w doskonałej kondycji.
  • ŚCIEŻKA – Dla naszych gości istotna będzie ścieżka prowadząca do domu – może być ona ceglasta, kamienna, piaskowa.
  • OŚWIETLENIE – Również ważne jest oświetlenie. Można wzdłuż ścieżki wykorzystać oświetlenie solarne, tak aby nie ponosić dodatkowych kosztów, a nad drzwiami wejściowymi jedno większe i główne źródło światła.
  • OGRODZENIE – Jest niezwykle istotne jeżeli zależy nam na dodatkowej ochronie naszego ogrodu. Idealnie sprawdzają się nie tylko wszelkiego rodzaju płoty ale również siatki czy panele ogrodzeniowe
  • WERANDA CZY GANEK? – Jeśli przed domem posiadamy ganek lub werandę warto zadbać i o jego wygląd i przyozdobić go kwiatami, dywanikiem, lampkami.

Pamiętajmy, że pierwsze wrażenie trudno zapomnieć – nawet mimo tego co zastaniemy w środku domu. Poniżej kilka zdjęć prezentujących ciekawe pomysły na aranżację przestrzeni w różnych ogrodach.

Pozostaw komentarz