Czy zrobienie skalniaka w ogrodzie to dobry pomysł?

Czy zrobienie skalniaka w ogrodzie to dobry pomysł?

Oczywiście, ogród można zagospodarować na wiele różnych sposobów i to od nas zależy jakie elementy się w nim znajdą. Skalniaki od wielu lat cieszą się niezwykłą popularnością, zwłaszcza wśród osób, które pasjonują się ogrodnictwem. Jeżeli ma Pani ochotę zrobić taki skalniak, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby tego dokonać.

Roślinność

Skalniak wcale nie musi być wykonany z roślin, które wymagają szczególnej pielęgnacji. Warto zwrócić uwagę na takie elementy, które zachowają swoją formę przez dłuższy czas. Im bardziej wytrzymałe rośliny, tym lepiej.

Kamienie

Różnorodność kamieni jest ogromna. Pamiętajmy, że skalniak powinien jak najlepiej naśladować naturalny górski krajobraz. Dlatego też odpowiednie kamienie będą kluczem do sukcesu. Najczęściej wybieranymi kamieniami są dolomity, wapienie, bazalty, rzadziej piaskowce. Zrezygnujmy natomiast z polnych kamieni, ponieważ nie pasują one do tego typu aranżacji ogrodowych. Jeżeli wybierzemy jeden typ kamieni, skalnik będzie wyglądał bardziej naturalnie. Najlepszym wyborem będą kamienie o ostrych krawędziach i nieregularnych kształtach, porośnięte np. mchem. Warto również zróżnicować nieco ich kształt.

Pozostaw komentarz