Najlepsze donice do kwiatów balkonowych

Najlepsze donice do kwiatów balkonowych

Często przestrzeń na balkonie traktowana jest po macoszemu. Zupełnie niezrozumiale, gdyż nie potrzeba wiele, by to miejsce zmieniło się w piękny ogród. Nieodzowne okażą się tu donice do kwiatów balkonowych, dzięki którym zaoszczędzimy miejsce na meble lub stworzymy spektakularne aranżacje.

Jak wybrać donice balkonowe?

Istnieje kilka rodzajów donic do kwiatów balkonowych, które sprawdzą się tylko w przypadku poszczególnych apartamentów. Najczęściej zależy to od wielkości balkonu i wykonania balustrady. Donice, które przekłada się przez poręcz, nie mogą znajdować się na zbyt wąskich powierzchniach, z kolei wielkie drewniane skrzynie będą groteskowo wyglądać, gdy zajmą połowę balkonu. Zwróćmy uwagę na to, że donice do kwiatów balkonowych muszą bardzo dobrze przepuszczać wodę i być wykonane z materiałów odpornych na trudne warunki atmosferyczne.

Rodzaje donic do kwiatów balkonowych

Donice przekładane przez poręcz

Są najpopularniejszym wyborem, ponieważ pozwalają zaoszczędzić najwięcej miejsca. Wybierajmy takie, które posiadają solidne wsporniki, a uchwyty są na tyle długie i sztywne, że nie przesuną się pod naporem wiatru. Musimy pamiętać o tym, że w razie upadku takiej donicy, to my ponosimy całą odpowiedzialność za wyrządzone przez nią szkody.

Donice do kwiatów balkonowych z systemem nawadniania

Jest to nowe, jednak niezwykle wygodne rozwiązanie. Jest idealnym wyborem dla mieszkańców apartamentów, którzy często podróżują lub po prostu zdarza im się zapomnieć o swoich roślinach. Może je znaleźć zarówno w opcji stojącej, jak i wiszącej.

Donice na wysokich nogach

Podobnie jak donice wiszące pozwalają zaoszczędzić sporo miejsca. Ponieważ są na nogach uzyskujemy dodatkową przestrzeń na przechowywanie rzeczy, a podniesiony poziom sprawia, że piękne kwiaty widoczne są z boku balkonu! To trafiony zakup  dla osób, które chcą prowadzić swój ogród, ale nie mogą się schylać.

Małe szklarnie

To, że mieszkamy w mieszkaniu, nie oznacza, że nie możemy mieć własnej szklarni. Poszukajmy przestronnego stołu ogrodowego wyposażonego w wyjmowaną osłonę cieplarnianą wykonaną z tworzywa sztucznego. Dzięki takiej donicy będziemy mogli uprawiać najdelikatniejsze odmiany kwiatów.

 

Pozostaw komentarz