Drewniane meble ogrodowe – jak o nie zadbać aby służyły latami?

Drewniane meble ogrodowe – jak o nie zadbać aby służyły latami?

Drewniane meble wciąż pozostają tymi, które cieszą się największą popularnością. Doskonale zdobią one każde pomieszczenie, ale także bardzo dobre pasują do ogrodu. Trzeba jednak pamiętać o tym, że drewno wymaga odpowiedniej pielęgnacji, ponieważ tylko wtedy meble będą mogły służyć właścicielom przez długi czas. W przypadku przedmiotów, które znajdują się na zewnątrz, zadanie to jest jeszcze trudniejsze. Trzeba bowiem mieć na uwadze to, w jaki sposób wpływają na drewno czynniki atmosferyczne.

Kilka cennych wskazówek dotyczących pielęgnacji drewna:

  • Zaleca się, aby meble drewniane były przenoszone na zimę do pomieszczenia. Jednak nie powinno być to miejsce ogrzewane, ponieważ może to spowodować rozeschnięcie się drewna, a w rezultacie zniszczenie mebli.
  • Trzeba również pamiętać o impregnacji, do której należy wykorzystywać wyłącznie środki przeznaczone do określonego rodzaju drewna. Inaczej powinno się postępować z meblami lakierowanymi, a inaczej z woskowanymi. Dotyczy to zarówno wyboru preparatów ochronnych, jak i tych wykorzystywanych do oczyszczania mebli, czyli takich jak np. lakierobejce, czy impregnaty ochronne.

lakierobejca-dulux

 

  • W przypadku powstania drobnych rys, warto szybko zatuszować je odpowiednim korektorem. Należy także zwrócić szczególną uwagę na te fragmenty mebli, które są szczególnie narażone na zniszczenia.

Pielęgnacja mebli drewnianych nie jest prosta. W przypadku tych przeznaczonych do ogrody może się okazać jeszcze trudniejsze. Warto jednak wiedzieć, w jaki sposób należy postępować, żeby móc cieszyć dobrym stanem mebli ogrodowych przez jak najdłuższy czas i nie być zmuszonym do zakupu nowych przedmiotów.

Pozostaw komentarz