Jak dbać o żywą choinkę w domu?

Jak dbać o żywą choinkę w domu?

Choinka jest symbolem świat Bożego Narodzenia. W tym okresie nie może zabraknąć jej w żadnym domu. Nieważne czy jest to świerk, jodła, sosna czy też sztuczne drzewko. To jak je udekorujemy zależy przede wszystkim od naszej wyobraźni, a sama tradycja przywędrowała do nas z zachodnich krajów. Aby jednak żywe drzewko bożonarodzeniowe jak najdłużej zachowało swoją żywotność musimy o nie odpowiednio zadbać.

 

ABC pielęgnacji drzewka bożonarodzeniowego

 

Przede wszystkim nie zapominajmy, że bożonarodzeniowa ozdoba, jak każda inna roślina potrzebuje dostępu do wody. Zastosujmy więc specjalny stojak do którego regularnie będziemy dolewać świeżej wody.

Zanim to jednak zrobisz nie rąb pnia, gdyż skróci to żywotność drzewa! Złą zasadą jest również wycinanie dziury w pniu. Również lokalizacja choinki jest ważna. Najlepiej aby nie była narażona na promienie słoneczne oraz ciepło pochodzące np. z kominka, kaloryferów czy pieca. Należy zachować odległość drzewka od takich obiektów.

Również temperatura powietrza w którym stoi drzewko powinna być niższa. Istotne okazują się również światełka choinkowe. Te typu LED emitują mniej ciepła i nie wysuszają tak mocno gałęzi. Przy lokalizacji choinki zwróćmy uwagę aby nie była ona co chwilę trącana przez domowników. Warto postawić ją w miejscu w którym nie będzie blokowała komunikacji. W ten sposób nie zostanie ona uszkadzana i nie będzie się niszczyć. Zachowaj również zasady bezpieczeństwa i zanim rozłożysz na niej lampki sprawdź czy nie ma tam żadnych ”gołych kabli”.

 

Pozostaw komentarz