Jak konserwować meble ogrodowe?

Jak konserwować meble ogrodowe?

Każdemu człowiekowi, który może cieszyć się posiadaniem własnego ogrodu, zależy na tym, żeby miejsce to dobrze się prezentowało i umożliwiało miłe spędzenie wolnego czasu. Większość osób koncentruje się na pielęgnacji roślin. Nie można jednak zapominać o tym, że powinno się dbać również o inne elementy ogrodu, na przykład o znajdujące się w nim meble.

O czym warto pamiętać?

Sposób postępowania jest trochę inny niż w przypadku mebli domowych, ponieważ w ogrodzie przedmioty narażone są dodatkowo na niekorzystny wpływ czynników atmosferycznych. Oczywiście, na prawidłowe postępowania duży wpływ mają materiały, z których wykonane są dane meble.

  • Te metalowe można pozostawić na zewnątrz na czas zimy, jednak trzeba kontrolować czy nie dochodzi do korozji. W takiej sytuacji konieczne jest zastosowanie odpowiednich środków.
  • Meble drewniane oraz plastikowe lepiej umieścić na zimę w pomieszczeniu. Nie powinno to być miejsce ogrzewane, ponieważ drewno może się rozeschnąć.
  • W celu usunięcia zanieczyszczeń z mebli plastikowych, wystarczy umyć je wodą z płynem. Natomiast w przypadku drewnianych powinno się stosować impregnację.

tikkurilla

O pielęgnacji mebli dobrze jest pomyśleć już w momencie ich zakupu. Jeżeli wybierze się te wykonane z solidnego materiału, to bez wątpienia zachowanie ich w dobrym stanie przez długi czas będzie znacznie prostsze.

Pozostaw komentarz