Jak ozdobić oczko wodne?

Jak ozdobić oczko wodne?

Oczko wodne może się zmienić we wspaniałą dekorację każdego ogrodu. Coraz szerszy wybór ozdób tworzonych z myślą o nich sprawia, że jedynym ograniczeniem w aranżacji takiego oczka staje się nasza wyobraźnia. Jakie rozwiązania cieszą się największą popularnością?

 

Świetlne dekoracje: jak wykorzystać je w ozdobieniu oczka wodnego?

 

Odpowiednio podświetlone oczko wodne sprawia, że ogród nawet po zmierzchu prezentuje się wspaniale. Lampy wokół takiej ogrodowej dekoracji są również bardzo ważne dla bezpieczeństwa – naszego oraz gości zapraszanych na ogrodowe przyjęcie. O czym warto pamiętać przy wyborze oświetlenia?

W oświetlaniu oczek wodnych od lat najchętniej wykorzystywane są reflektory zewnętrzne. Mają one jednak coraz poważniejszą konkurencję. Nowoczesne diody LED oraz reflektory tworzone z myślą o montażu pod wodą zyskują coraz większe uznanie. Świecące pod wodą diody pozwalają na podkreślenie elementów dekoracji oczka wodnego lub na ozdobienie jego brzegów w niebanalny sposób. Miłośnicy bardziej efektywnych rozwiązań również znajdą dla siebie wiele ciekawych możliwości. W gronie dekoracji stosowanych coraz chętniej w oczkach wodnych wyróżniają się świetlne pierścienie. Dzięki wykorzystaniu kolorowych diod LED mogą one sprawić, że oczko wodne zachwyci każdego kolorową fontanną. Kaskady wody o różnych barwach po zmierzchu będą się prezentować wspaniale, a ich widok może sprawić wiele radości tym, którzy w swych ogrodach często urządzają różne spotkania. Coraz modniejszymi ozdobami oczek wodnych stają się też te lampy, które unoszą się na powierzchni wody. Pływające dekoracje można wykorzystywać na co dzień, można też sięgać po nie tylko przy wyjątkowych okazjach, np. w trakcie imprez urządzanych latem w przydomowym ogródku. Z ich asortymentem można się zapoznać w Internecie, np. na stronie Lampy.pl, która miłośnikom oczek wodnych dostarczy wielu ciekawych inspiracji.

 

Naturalne dekoracje: jak wykorzystać piękno roślin?

 

W dekoracji oczka wodnego pomocne mogą się okazać zarówno drewniane pomosty, jak i rzeźby tworzone z myślą o nich. Warto jednak pamiętać, że w ogrodzie to rośliny odgrywają najważniejszą rolę. Ich piękno można wykorzystać również w przypadku oczka wodnego. W jaki sposób?

Nad brzegami oczka wodnego z powodzeniem można wykorzystać liczne gatunki traw. Turzyca japońska, tatarak trawiasty oraz kłosówka to najpopularniejsze trawy ozdobne w polskich ogrodach. W gronie roślin pływających, które można z powodzeniem wykorzystać jako naturalną dekorację oczka wodnego, prym wiodą lilie wodne. Rzęśl bagienna, osoka aloesowata oraz limnobium rozłogowe to kolejne gatunki, o których warto pomyśleć. Dzięki nim oczko wodne zachwyci swym naturalnym wyglądem i sprawi, że z radością będziemy wypoczywać w jego pobliżu.

Naturalne dekoracje roślinne oraz nowoczesne zestawy lamp to ważne elementy, które warto wykorzystać w trakcie urządzania oczka wodnego. Dzięki nim będzie się ono mogło prezentować wspaniale i stanie się największą ozdobą naszego ogrodu.

Pozostaw komentarz