Jak przygotować przyjęcie urodzinowe w swoim ogrodzie?

Jak przygotować przyjęcie urodzinowe w swoim ogrodzie?

Urodziny w ogrodzie są doskonałą alternatywą dla zorganizowanych przyjęć w salach zabaw czy restauracjach. Zarówno dla dzieci jak i dorosłych, którzy obchodzą swój wielki dzień letnią porą, mamy kilka wskazówek jak przygotować niezapomniane przyjęcie we własnym ogrodzie.

Balony dla dzieci na urodziny

Kolorowe balony to podstawa na każdych urodzinach, a w dodatku jest to bardzo prosta w przygotowaniu dekoracja.  Oprócz klasycznych wzorów można pokusić się o okolicznościowe balony z nadrukiem lub zamówić imponujące bramy z balonów. Podczas przyjęcia w ogrodzie najlepiej sprawdzą się balony wypełnione helem, dzięki czemu będziemy mogli pozwolić sobie na większą kreatywność. Dekoracje z balonów wprowadzą gości w urodzinową atmosferę, a także będą doskonałą zabawą dla najmłodszych.

Przekąski i urodzinowe menu

Kolorowe serwetki, papierowe kubeczki i talerzyki, oryginalne słomki, girlandy i przykuwające uwagę piki dekoracyjne znacznie urozmaicą wystrój stołu i zachwycą wszystkich gości. W towarzystwie takich ozdób przygotowane jedzenie będzie wyglądało jeszcze bardziej atrakcyjnie.

Przekąski są bardzo ważne, ponieważ cieszą się dużą popularnością u dzieci, które chętnie po nie sięgają między posiłkami. Świetnie będą prezentowały się również kanapki starannie przyozdobione kawałkami warzyw – w ten sposób można stworzyć prawdziwe dzieła sztuki! Własnoręcznie wypiekane ciasteczka owsiane lub czekoladowe muffiny również zachwycą swoim smakiem gości, a jako danie główne świetnie sprawdzą się domowe zapiekanki, tarta pomidorowa cz kremowe zupy. Na deser warto sięgnąć po zdrowe owoce i zrobić z nich uwielbiane przez dzieci i dorosłych gęste koktajle. Do picia w upalne dni można podać gościom wodę z miętą i sokiem z cytryny.

Zabawy urodzinowe w ogrodzie

Organizując przyjęcie dla dzieci trzeba zaplanować również atrakcje urodzinowe. Dobrym rozwiązaniem są imprezy z motywem lub na przykład z ulubioną postacią z bajki. Przestrzeń w ogrodzie można wykorzystać organizując gry terenowe – poszukiwanie ukrytego skarbu, podchody lub sportowe igrzyska. Dodatkowo, na świeżym powietrzu można puszczać latawce, bawić się zdalnie sterowanymi autkami oraz urządzić turniej gry w badmintona.

Pozostaw komentarz