Jakie rośliny najlepiej sprawdzą się jako świąteczne dekoracje domu?

Jakie rośliny najlepiej sprawdzą się jako świąteczne dekoracje domu?

Boże Narodzenie to czas nie tylko prezentów, wigilijnych potraw, pasterki, odwiedzin bliskich czy ozdób. To również czas roślin, które nie przez cały rok trzymamy w swoim domu.

 

choinkaDrzewka iglaste

 

Najpopularniejszą z nich jest oczywiście świerk czyli nasza choinka. Chociaż coraz częściej jest on zastępowany również przez sosnę to drzewko iglaste koniecznie musi znaleźć się w każdym domu w okres świąt Bożego Narodzenia. Wielu ludzi jednak zapomina o tej tradycji i decyduje się na sztuczną roślinę tego typu.

 

Krzewy

 

Kolejna roślina to oczywiście jemioła – nie może zabraknąć jej szczególnie nad wigilijnym stołem. To tam według tradycji powinna zawisnąć.

Również ostrokrzew kolczasty jest charakterystyczną rośliną tego okresu. Gałązkami z czerwonymi owocami możemy przyozdobić stroik świąteczny czy włożyć je po prostu do wazonu.

 

gwiazda-betlejemskaKwiaty

 

Bardzo znana jest również Gwiazda Betlejemska czyli fachowa zwana poinsecja. Posiada bardzo oryginalne czerwone kwiaty. Możemy ją kupić w doniczce, ale również sztuczną. Idealnie udekoruje nasze mieszkanie w okresie świątecznym, gdyż kwitnie właśnie zimą.

Kwiatem mniej kojarzonym z Bożym Narodzeniem jest azalia indyjska. Może ona jednak udekorować w tym okresie nasz parapet, gdyż kwitnie od jesieni aż do wiosny, a prezentuje się naprawdę bardzo atrakcyjnie.

Zanim jednak zdecydujemy się na ładne kwiaty doniczkowe w okresie Bożego Narodzenia, nie zapomnijmy o tych tradycyjnych jak żywa choinka (jodła, świerk czy sosna) oraz oczywiście tradycyjna jemioła.

Pozostaw komentarz