Kącik wypoczynkowy w ogrodzie – przygotuj się na wiosnę!

Kącik wypoczynkowy w ogrodzie – przygotuj się na wiosnę!

Na zewnątrz panuje mróz, śnieg oraz silny wiatr, jednak mimo wszystko wielkimi krokami zbliża się wiosna. Dla osób, które planują zmiany w swoim ogrodzie, wymianę mebli ogrodowych, nowe zagospodarowanie terenu czy być może zakup lub rozbudowę działki, ten wpis może okazać się bardzo pomocny. Ogród to miejsce, gdzie uciekamy od zgiełku miejskiego, jest to przestrzeń do zabawy z dziećmi oraz relaksu, dlatego coraz więcej właścicieli działek decydują się na wydzielenie specjalnego kącika wypoczynkowego w ogrodzie.

Kącik w ogrodzie – w którym miejscu?

Z pewnością wiele osób zastanawia się, jak rozgospodarować terenem, by na wszystko wystarczyło miejsca. Jeżeli jesteśmy właścicielami niewielkiego ogrodu, kącik rekreacyjny również nie będzie zbyt duży, lecz z pewnością spełni swoją rolę. Przede wszystkim najlepszym miejscem na wypoczynek będzie obszar ogrodu zlokalizowany najdalej od ulicy, by zachować możliwie najwięcej prywatności i ciszy.

kącik-rekreacyjny-ogród

Jak zagospodarować kącik wypoczynkowy na działce?

Mamy naprawdę wiele możliwości! Jedno cenią sobie otwartą przestrzeń, a inni prywatne schronienie w cieniu pod altanką. Jedno jest pewne, kącik powinien pasować do otoczenia, stanowić spójny element, dlatego do jego urządzenia należy wykorzystać rośliny, żywopłoty, kwiaty oraz drewniane konstrukcje. Doskonała opcją jest pergola porośnięta pnącymi roślinami, która świetnie będzie inicjowała ściany naszego kącika rekreacyjnego. Można również pokusić się o drewnianą altanę, którą wcale nie tak trudno jest wykonać samodzielnie. Wewnątrz takiego miejsca wypoczynkowego można ułożyć palety drewniane, które po odpowiedniej modyfikacji będą pełniły funkcję stołu oraz kanap, na których można ułożyć kolorowe poduszki.

O czym pamiętać podczas urządzania kącika rekreacyjnego?

Tworząc prywatne schronienie przed słońcem, należy pamiętać, by mimo wszystkie jakieś promienie słoneczne dochodzi do środka. Najlepiej aby zostać otwartą ścianę południowa lub zachodnią. Kącik wypoczynkowy na działce powinien być na równym terenie, aby móc umieścić różnego rodzaju udogodnienia, o czym więcej można przeczytać w naszym artykule o ciekawych pomysłach na kącik wypoczynkowy w ogrodzie.

Pozostaw komentarz