Krzewy ogrodowe na każdą porę roku

Krzewy ogrodowe na każdą porę roku

Dzięki starannemu planowaniu i projektowaniu przez cały rok możesz mieć krzewy kwitnące w ogrodzie. Te kolorowe rośliny mogą być głównymi punktami w krajobrazie ogrodu i stanowić najważniejsza jego dekorację. Krzewy ogrodowe na każdą porę roku to idealny wybór nie tylko dla zawodowców, ale również i dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z ogrodnictwem.

 

Zalety krzewów ogrodowych

Największą i najważniejsza zaletą krzewów jest to, że można je dopasować do wielkości swojego ogrodu i to niezależnie od tego, czy ma on kilka, czy kilkaset metrów kwadratowych. Ogromny wybór krzewów ogrodowych na każdą porę roku pozwala dobrać takie okazy, które sprawdzą się na różnej przestrzeni – zaciemnionej, nasłonecznionej, z glebą bogatą w minerały lub suchą. Krzewy mogą z powodzeniem zastępować drzewa i dawać cień w miejscach wypoczynkowych, a niektóre odmiany potrafią np. odstraszać szkodniki. Wszystko to sprawia, że czas, jaki należy poświęcić na ich uprawę, zwraca się z nawiązką.

Najpopularniejsze krzewy ogrodowe

Wybierając poniższe krzewy możemy uzyskać efekt kolorowego ogrodu przez cały rok.

Wiosną zdecydujmy się na azalię. Ten wspaniały kwitnący krzew, który dostępny jest niemal w dowolnym kolorze i w różnych rozmiarach, kwitnie najlepiej z dużą ilością wilgoci, słońca i wymaga bogatej, kwaśnej gleby rosnącej.

Latem wygrywa budleja. Jej łodygi są pełne białych, purpurowych, żółtych, niebieskich lub różowych kwiatków, które zaczynają się pojawiać od połowy lata aż do pierwszych mrozów. Jak przystało na letnią roślinę może żyć w suszach i upałach.

Jesień to czas abelii wielokwiatowej. Jest to doskonały przykład krzewu ogrodowego na każdą porę roku, ponieważ oprócz pięknych kwiatów może zapewnić jeszcze jedno – wyjątkowe liście, które zmieniają się wraz z warunkami atmosferycznymi panującymi za oknem. Ich kolory mogą przybrać barwy od złota po bordo.

Zimą warto pamiętać o wawrzynu wonnym. Ten krzew z pięknymi bukietami pachnących różowych kwiatów wygląda świetnie. Kwitnie w okresie wczesnej jesieni. Kwiaty są otoczone przez błyszczące, ciemnozielone liście ze złoconymi krawędziami, a po zniknięciu kwiatów, zastępują je szkarłatne jagody.

Pozostaw komentarz