Ławeczka w ogrodzie – jaką wybrać?

Bardzo dużą popularnością cieszą się klasyczne ławeczki ogrodowe. Są wybierane równie często, co klasyczne meble do ogrodu. Nic w tym dziwnego, ponieważ taka ławeczka może być niezwykle przydatna, np. podczas organizowania spotkań ze znajomymi w ogrodzie, czy też po to, aby czasami posiedzieć sobie w zielonym ogrodzie i pooddychać świeżym powietrzem.

Czym kierować się podczas wybierania ławeczki?

Wydawać by się mogło, że ławka to ławka i nie ma tutaj wielkiej filozofii. Tymczasem prawda jest taka, że rynek obfituje w różnorodne rozwiązania i każdy znajdzie coś idealnego do swoich potrzeb. Przede wszystkim do ogrodu radzimy wybrać ławkę drewnianą, a nie taką, która jest wykonana w całości z metalu. Drewno zdecydowanie lepiej wygląda i z pewnością do siedzenia będzie znacznie bardziej wygodne.

Warto najpierw przejrzeć przykładowe aranżacje ogrodów, których w internecie nie brakuje, aby zobaczyć, jak ciekawe kompozycje w ogrodzie można stworzyć. Z pewnością znajdziesz tam wiele inspiracji, dzięki którym i swój ogród zamienisz w przystań, gdzie od czasu do czasu będziesz mógł odpoczywać i czytać książki na ławce. Jeśli masz naprawdę niemało przestrzeni do zagospodarowania, to warto jest umieścić tam 2-3 ławeczki. Dzięki temu każdy członek rodziny będzie mógł znaleźć swoje miejsce ciszy.

Jakich ławek nie wybierać?

Unikaj przede wszystkim słabych jakościowo modeli i plastikowych. Oczywiście każdy ma swoje wymagania, jednakże już teraz możemy Ci powiedzieć, że plastikowe ławki słabo się sprawdzają, nawet pomimo tego, iż nie trzeba ich nijak zabezpieczać przed robakami, czy warunkami atmosferycznymi. Ławki drewniane co prawda wymagają nieco więcej opieki i zaimpregnowania, jednakże z pewnością są w stanie zagwarantować o wiele wyższe walory estetyczne.

Pozostaw komentarz