Nowoczesne donice – wyjątkowa aranżacja ogrodów

Nowoczesne donice – wyjątkowa aranżacja ogrodów

Donice są istotnym aspektem każdego wystroju tarasu lub ogrodu. Imponująca różnorodność wzorów stworzonych przez projektantów pozwala wymagającym właścicielom domów dostosowanie zakupu donicy do dowolnej przestrzeni. Nowoczesne donice nie tylko dodają całości jakości i stylu, ale również zapewniają spektakularny efekt.

 

Dla kogo nowoczesne donice?

Wbrew pozorom odpowiedzieć nie jest jednoznaczna, gdyż ogromy wybór donic pozwala dopasować je do każdego gustu. Dla osób młodszych, zaznajomionych z technologicznymi nowinkami całkiem normalne mogą wydać się donice z własnym systemem nawadniającym lub mogące normalizować ilość generowanego światła do warunków atmosferycznych. Jednak nowoczesne donice to nie tylko komputeryzacja, ale również specyficzny wygląd. A ten na pewno może podobać się każdemu – proste wzory, naturalne materiały, surowe cięcia i ciekawe bryły. To jest coś, na co wszyscy zwrócą uwagę.

Na co zwracać uwagę przy zakupie nowoczesnych donic?

Wybór odpowiedniego miejsca

Zastanówmy się, gdzie donica będzie się znajdować. Czy ma grać pierwsze skrzypce, a może ma być zwieńczeniem całości ogrodu i jedynie jego dopełnieniem? Czy będzie blisko domu i być dopasowana do elewacji, a może znajdować się będzie pomiędzy roślinnością? To wszystko ma znaczenie i zdecyduje o tym, czy wybierzemy np. filigranową podświetlaną donicę czy wielką drewnianą skrzynię

Własny styl

Pomyślmy o swojej osobistej estetyce i o tym, co nam się tak naprawdę podoba. Aktualnie mamy to szczęście, że wszystko jest modne i może ze sobą współgrać. Dlatego jeśli mieszkamy w tradycyjnym domu otoczonym białym drewnianym płotem, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby na środku podwórka umieścić wielką donicę, która będzie bardziej przypominała rzeźbę niż pojemnik na kwiaty.

Rozmiar ma znaczenie

Aby jednak nowoczesna donica robiła odpowiednie wrażenie musi być dopasowana do wielości ogrodu lub tarasu. Ostatnią rzeczą, którą chcemy zrobić w ograniczonej przestrzeni, jest użycie wielu małych doniczek, ponieważ takie rozwiązanie sprawi, że ogród będzie wyglądał na zagracony i zaniedbany.

Pozostaw komentarz