Ogrodzenia drewniane – poznaj ich rodzaje

Ogrodzenia drewniane – poznaj ich rodzaje

Ogrodzenia drewniane są chętnie wybierane przez osoby, którym zależy na zachowaniu prywatności oraz podkreśleniu charakteru swojej posiadłości. Płoty te wyróżniają się eleganckim i naturalnym wyglądem, który wpasuje się w każde otoczenie. Sprawdź, jakie są najpopularniejsze rodzaje ogrodzeń drewnianych i wybierz płot, który posłuży Ci na lata.

Ogrodzenia drewniane – rozsądny wybór

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów ogrodzeń, które wykonane są z takich materiałów jak m.in. drewno, metal, beton, stal czy aluminium. Każdy wymieniony płot cechuje się trwałością, jednak od wielu lat to właśnie drewniane ogrodzenia cieszą się największą popularnością. Dlaczego? Drewno to naturalny materiał wyróżniający się trwałością oraz ponadczasowym wyglądem nadającym przytulny klimat wokół posesji. Ogrodzenia drewniane zapewniają także maksymalną prywatność – zasłaniają one skutecznie widok, niwelują hałas dobiegający z ulicy oraz zatrzymują zanieczyszczenia emisyjne produkowane przez samochody.

Nowoczesne ogrodzenia z drewna – najpopularniejsze rodzaje

Szukając ogrodzenia z drewna, zapoznaj się na początku z ich najpopularniejszymi odmianami. Płoty drewniane występują w wielu rodzajach, które dostosowane są do różnych układów posesji, dzięki czemu wybierzesz ogrodzenie spełniające Twoje oczekiwania.

Płoty boazeryjne

Płoty boazeryjne od kilku lat są chętnie wybieraną opcją. Ogrodzenia te są masywną konstrukcją, która powstała z kilku połączonych ze sobą drewnianych listew przy użyciu nierdzewnych wkrętów. Rozwiązanie to zapewnia dużą stabilność oraz prywatność. Masywność płotu gwarantuje maksymalną trwałość i intymność oraz zatrzymywanie hałasu i zanieczyszczeń.

Płoty sztachetowe

Sztachety drewniane to rodzaj ogrodzeń, które wykorzystywane są najczęściej do odgrodzenia balustrady na tarasie czy części ogródka. Jest to rozwiązanie, które nie gwarantuje zachowania prywatności – pomiędzy słupkami występują dość duże przerwy. Płot drewniany sztachetowy to jedno z najprostszych rozwiązań do ogrodu czy na działkę montaż ogrodzenia nie stanowi żadnego problemu, a samo ogrodzenie sprawdzi się do ochrony posesji.

Płoty lamelowe

Płot lamelowy to rodzaj drewnianego ogrodzenia, które wykonane zostało z wielu listewek wypełniających całkowicie przestrzeń, przysłaniając kompletnie widok. Zaletą tego rozwiązania jest fakt, że płoty lamelowe zastosujesz zarówno jako wolnostojące ogrodzenie, jak i uzupełnienie siatkowego ogrodzenia. Ten rodzaj ogrodzenia cechuje się łatwością montażu oraz zapewnieniem prywatności na posesji.

Płoty ryflowane

Płoty ryflowane to nowoczesne ogrodzenia drewniane, które osadzone są na specjalnej ramie, co przekłada się na masywność konstrukcji i zapewnia wysoką stabilność. Cechą charakterystyczną tego rodzaju płotu jest to, że w listewkach stosuje się podłużne rowki, które nadają ogrodzeniu nie tylko ciekawy wygląd, ale przede wszystkim zapewniają lepsze odprowadzanie wody, co wpływa na dłuższą żywotność konstrukcji.

Andrewex – sklep bogaty w trwałe ogrodzenia drewniane

Zastanawiasz się, gdzie znaleźć nowoczesne płoty z drewna, które posłużą Ci na wiele lat? Postaw na ogrodzenia drewniane firmy Andrewex charakteryzujące się wysoką jakością produkcji, ponadczasowym wyglądem oraz trwałością konstrukcji. W ofercie sklepu znajdziesz takie ogrodzenia jak m.in. płoty boazeryjne, ryflowane czy lamelowe, które odnajdą się w każdym ogrodzie i zapewnią maksymalną prywatność dla Ciebie i najbliższych.

Pozostaw komentarz