Ogrodzenia z paneli

Ogrodzenia z paneli

Ogrodzenia panelowe bądź z paneli znane są też pod nazwą ogrodzeń systemowych. Składają się z przęseł od razu gotowych do montażu. Bez fachowych narzędzi oraz specjalistycznej wiedzy każdy z nas jest w stanie sam zamontować sobie takie ogrodzenie.

Wbrew pozorom jest ono bardzo wytrzymałe i trwałe i z pewnością posłuży na długie lata. Jest przy tym szalenie lekkie, ponieważ zazwyczaj poszczególne panele wykonuje się ze zgrzewanych ocynkowanych drutów, pokrytych wzmacniającą powłoką poliestrową. To właśnie ona sprawia, że przęsła są dość lekkie i sprawiają wrażenie delikatnych.

Montaż

Przy zakupie paneli dostaniemy również słupki, do których należy je przymocować, a także inne niezbędne elementy montażowe, takie jak obejmy pośrednie, narożne i startowe, które chwytają panele. Na tym etapie każdy jest w stanie poradzić sobie sam i to przy pomocy jedynie podstawowych narzędzi, takich jak młotek i śrubokręt. Producenci oferują także pasujące do ogrodzeń bramy i furtki wjazdowe, to pozwoli całość dopasować do wyglądu posesji. Tutaj jednak przyda się pomoc fachowca.

Panele ogrodzeniowe są zazwyczaj dostępne w tej samej szerokości, ale za to występują w różnej wysokości, co pozwoli dopasować je do terenu, na którym znajduje się działka, a także do indywidualnych potrzeb.   

Funkcja estetyczna

Ogrodzenie z paneli po montażu utworzy przesłonę w postaci ażurowej siatki. Grubość jej oczek możemy dopasować do swoich potrzeb. To czy zależy nam na dyskrecji czy też chcemy się cieszyć ładnym widokiem z zewnątrz, to kwestia indywidualnego gustu.

Poza względami praktycznymi, odgrodzeniem naszej działki od innych i zabezpieczeniem posesji, zyskamy też ciekawą kompozycję architektoniczną. Można ją urozmaicić i posadzić przy ogrodzeniu pnące rośliny, np. bluszcz. W trakcie wzrostu siatka pozwoli na jego przekładanie, ułatwi mu rośnięcie i pnięcie się w górę, a działka zyska dodatkową ozdobę. Poza tym nasze ogrodzenie będzie się też pięknie prezentować od strony ulicy, stanowiąc wizytówkę domu i jego gospodarzy.

Pozostaw komentarz