Jakie ogrodzenia cieszą się największą popularnością wśród Polaków?

Jakie ogrodzenia cieszą się największą popularnością wśród Polaków?

Jeżeli nie mieszkamy w miejskim bloku tylko posiadamy własny dom z podwórzem musimy zdecydować się na ogrodzenie. Jednak które z nich wybrać? Ten problem pojawia się coraz częściej, gdyż istnieje wiele rodzajów ogrodzeń, a które jest najlepsze i najbardziej funkcjonalne, a jednocześnie świetnie się prezentuje? Poniżej przedstawiamy rodzaje ogrodzeń najchętniej kupowanych przez Polaków. A, czy Wy, drodzy czytelnicy jesteście posiadaczami któregoś z tych ogrodzeń?

OGRODZENIE DREWNIANE

Jednym z podstawowych jest ogrodzenie wykonane z drewna – znane od kilku wieków. Świetnie prezentuje wokół drewnianego domku, otoczonego lasem lub polami i łąkami. Nie jest drogie, ale należy pamiętać o regularnej impregnacji, a to dodatkowe koszty co najmniej raz w roku.

OGRODZENIE KUTE

Ogrodzenie wykonane z metalu, ozdobne – coraz częściej spotykane w wybudowanych jakiś czas temu domkach. Sprawia ono wrażenie prestiżu i bogactwa, przede wszystkim za sprawą kowalstwa artystycznego płotu. Inwestycja dość droga i wymagająca częstych zabiegów pielęgnacyjnych.

OGRODZENIE MUROWANE

Od niego coraz częściej odchodzimy, jednak zapewnia nam prywatność, nie jest drogie i nie wymaga dodatkowych zabiegów.

OGRODZENIE BETONOWE

Ogrodzenia wykonane z gotowych betonowych elementów są bardzo popularne. Są łatwo dostępne, niedrogie, nie wymagają dodatkowych zabiegów, można zmieniać ich kolor, są wytrzymałe – to nasz faworyt!

OGRODZENIA Z SIATKI

Ich cena zadowoli niejedną osobę. To zdecydowanie dobre rozwiązanie dla każdego, komu zależy na tanim i szybkim ogrodzeniu posesji. Siatki ogrodzeniowe bardzo dobrze sprawdzą się w przypadku otoczenia posesji budynków gospodarczych i użytku publicznego (np. boisk, szkół, czy innych placówej). Często też stosuje się je jako ogrodzenie tymczasowe, np. podczas budowy domu.
Choć ten element bierzemy pod uwagę dopiero na koniec budowania domu często stanowi wizytówkę naszej rodziny. Warto więc w efektowny sposób wyznaczyć granicę swojej posesji.

Pozostaw komentarz