Projekt rabaty z różnych kompozycji roślinnych

Projekt rabaty z różnych kompozycji roślinnych

Ogród to miejsce, które większości osób kojarzy się z pięknem, a przede wszystkim ze wspaniałą roślinnością. Nie można jednak zapominać o tym, że miejsce takie będzie ładnie się prezentować jedynie wówczas, kiedy dobrze przemyśli się jego wygląd i poświęci trochę czasu oraz energii na realizację swoich pomysłów. Warto zatem zastanowić się na przykład na tym, jak powinna wyglądać piękna rabata kwiatowa.

Prosta czy rozbudowana?

Osoby, które lubią prostotę i harmonię, często ograniczają się do jednego bądź dwóch gatunków roślin. Jednak ci, którzy wolą oryginalność i różnorodność, mogą zdecydować się na rabatę złożoną z wielu gatunków roślin. Powinno się jednak postępować wówczas w przemyślany sposób. Nie można brać pod uwagę wyłącznie względów wizualnych oraz swoich własnych preferencji odnośnie wyglądu rabaty.

  • Trzeba mieć świadomość tego, że niektóre rośliny nie mogą być umieszczone obok siebie.
  • Należy również wziąć pod uwagę to, jak wiele przestrzeni potrzebują pewne gatunki. Na przykład korzenie małych drzewek ozdobnych mogłyby utrudnić rozwój innym roślinom, umieszczonym tuż obok nich.

Stworzenie rabaty ogrodowej z różnych gatunków roślin może okazać się trudnym zadaniem. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, warto skorzystać z porady kogoś, kto lepie zna się na ogrodnictwie.

Pozostaw komentarz