Przygotuj ogród na wiosnę

Przygotuj ogród na wiosnę

Zapewne już nieraz widziałeś poradniki czy książki mówiące o tym, jak powinieneś przygotować ogród na okres zimowy. Jednakże teraz dowiesz się, jak rośliny wybudzić z zimowego snu i sprawić, żeby Twój ogród na wiosnę był naprawdę piękny.

Przede wszystkim powinieneś zacząć od jego posprzątania, bowiem zazwyczaj pod śniegiem gromadzi się wiele różnych patyków, pozostałości liści itp. To powinno być dla Ciebie pierwsze zadanie, bo wtedy już wszystko zacznie nabierać ładniejszego widoku. Kolejna ważna sprawa to również zdjęcie zabezpieczeń z roślin, którymi przez ten czas zimowy były opatulone. Możesz to jednak zrobić dopiero wtedy, kiedy masz pewność, że już nie będzie szczególnie wysokich mrozów podczas których mogłyby one umarznąć.

To tylko podstawowe elementy przygotowań ogrodu do wiosny, niemniej jednak dość istotne. Jeśli masz w ogrodzie jakieś bardziej wymagające rośliny, to powinieneś zorientować się w jaki sposób je powinieneś przygotować do okresu wiosennego, aby jak najlepiej zakwitły.

 donice

Pozostaw komentarz