Świąteczne dekoracje drzewek ogrodowych

Świąteczne dekoracje drzewek ogrodowych

Kiedy zbliża się Boże Narodzenie często wpadamy w szał przyozdabiania naszej posesji. Przyczepiamy dmuchane Mikołaje, bałwany i renifery, a na choinki zarzucamy lampki świąteczne lub coraz bardziej popularne ”węże”. Ta tradycja przywędrowała do nas z Ameryki i pokochaliśmy ją. Jeśli kolejny rok nasze drzewko przed domem ma być bezmyślnie udekorowane to lepiej zatrzymać się na chwilę i pomyśleć jak zrobić to w pomysłowy sposób lub po prostu przeczytać ten artykuł. 

  • Po pierwsze pamiętajmy, że stereotypem jest zarzucanie lampek na drzewo iglaste. Bardzo dobrze prezentują się one również na bezlistnych gałęziach innego niskiego drzewa.
  • Pamiętajmy również o zasadach bezpieczeństwa oraz o tym aby zakupić specjalne lampki przeznaczone na zewnątrz.
  • Zwyczajne lampki choinkowe możemy symetrycznie rozwiesić na choince i zrobić to bardzo starannie – w jednym lub kilku kolorach. Tak rozwieszone najlepiej prezentują się na świerku. Jeśli wybieramy niskie drzewo liściaste, a w zimie raczej same jego gałęzie warto niedbale rozrzucić po całości lampki.
  • Jeśli przed domem posiadamy drzewo o grubych gałęziach warto na jednej z nich zawiesić lampki pod postacią lampionów. Można je kupić w gotowym ciągu, zwane są one gałązkami. Istnieją również inne wzory, np. płatki śniegu.
  • Kiedy dekorujemy drzewko przed domem lampkami warto również dodać do niego kilka kokard, a nawet bombek – taka dekoracja robi się również w Polsce coraz bardziej popularna.

Ruszmy więc swoją wyobraźnią i już teraz zastanówmy się jak w tym roku ozdobimy nasze drzewka w ogrodzie!

Pozostaw komentarz