Trendy w aranżacji ogrodów na nowy rok

Trendy w aranżacji ogrodów na nowy rok

Jeśli już dziś planujesz, co zasadzisz w swoim ogrodzie na wiosnę lub planujesz zmiany w najbliższym otoczeniu swojego domu; to zapraszam do lektury, jakie trendy w aranżacji ogrodów prognozują specjaliści na kolejny rok.

Naturalność

Wiesz jak wygląda tajemniczy ogród? Twój ogród też tak może wyglądać. Stwórz wrażenie, że to natura – pogoda i wiatr, rządzi twoim ogrodem, Ty jej tylko odrobinę pomagasz. W przyszłym roku modne będą ogrody, w których na pierwszy rzut oka wydaje się, że nie rządzą nimi żadne reguły, jednak przy bliższym spojrzeniu, widać, że to zabieg specjalistów. Warto więc zaprojektować uporządkowany ogród, ale z odrobina nonszalancji. Jeśli chodzi o kolory, to modne będą naturalne odcienie żółci, niebieskiego, bieli.

Eko

Styl Eko zyskuje coraz więcej wielbicieli i może być odzwierciedlony także w ogrodzie. Oprócz ekologicznej segregacji śmieci – nie zapomnij o kompostowniku!, warto zadbać o to, aby ogród przypominał oazę spokoju. W takim ogrodzie, nie ma mocno odciętych linii funkcjonalnych. Jest to za to miejsce przyjazne dla środowiska i  idealne do odpoczynku na łonie natury. Kolory ogrodu to naturalne, podstawowe barwy kwiatów, gdzieniegdzie ogród może przypominać łąkę z kwiatami. W stylu Eko nie możemy także zapomnieć o ekologicznych meblach – warto wykorzystać do ich stworzenia palety, pieńki drzew i wszelkie naturalne materiały.

Kolor

Inny trend wskazuje, że nasz ogród powinien być kolorowy i energetyczny. Ma być to miejsce, w którym będziemy mogli cieszyć się życiem. W takim ogrodzie nie może zabraknąć miejsca, w którym będziemy mogli spotykać się ze znajomymi – organizować grille  oraz duże i małe spotkania towarzyskie. W takim ogrodzie możemy puścić wodze fantazji i posadzić wielobarwne, jaskrawe kwiaty. Musimy także pamiętać, że nasz ogród musi sprawiać wrażenie słonecznego miejsca, w którym każdy będzie dobrze się czuł i każdy będzie chętnie do niego wracał.

Pionowy ogród

W ogrodzie możemy wykorzystać także inny trend stosując go na elewacji budynku lub na płocie. Mianowicie bardzo modne będą pionowe ogrody. Rośliny jednobarwne, ale o różnych fakturach posadzone na pionowej ścianie, na pewno zachwycą osoby odwiedzające nasz ogród. W takich zestawieniach, można również poeksperymentować z różnymi kolorami roślin, dosadzić do nich trawy lub każdy poziomy rządek udekorować kwiatami kwitnącymi na inny kolor. Wszystko zależy tylko od nas.

Który trend najbardziej Ci się podoba? Mam nadzieje, że już wiesz, jak go przemycić do swojego ogrodu.

There are 1 Comment

  1. Posted by rusztowania dolnośląskie Odpowiedz

    pomysł na pionowy ogród jest świetny! Warto wykorzystać w aranżacji.

Pozostaw komentarz