Zabezpieczenie otwartego basenu w ogrodzie zimą

Zabezpieczenie otwartego basenu w ogrodzie zimą

Jeśli dysponujesz basenem odkrytym, to koniecznie powinieneś zadbać o jego odpowiednie przygotowanie przed mrozem. Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka porad, które pomogą Ci zabezpieczyć swój basen, aby na wiosnę cieszyć się nim ponownie.

Od czego zacząć?

Przede wszystkim powinieneś spuścić wodę poniżej poziomu dysz, a do reszty wody dolać specjalny środek na zimę. Kolejny krok to pozbycie się wody z instalacji filtrującej, jak również demontaż pompy basenowej. Dobrze byłoby również wyczyścić ściany basenu z osadów, które z pewnością zdążyły tam nalecieć. To Zdecydowanie ułatwi Ci przygotowanie basenu do użytkowania w przyszłym roku. Dodatkowo dobrze byłoby pomyśleć również o specjalnym przykryciu do basenów.

Zostawiać wodę czy może lepiej spuścić do końca?

Bez względu na to, w jakiej technologii masz wybudowany basen, zalecamy pozostawienie wody. Zastosuj natomiast korki zimowe, które posłużą do zatkania dysz oraz wypompuj wodę z instalacji filtrującej i grzewczej. Dlaczego warto jest pozostawić wodę? Otóż zamarzająca woda pozwala przeciwstawić się siłom zamarzającej ziemi, która z pewnością będzie działać na ściany basenu i w najgorszym wypadku mogłaby je uszkodzić.

Zalecamy również skupienie się na wyczyszczeniu wszelkich brudów ze ścian basenu, które zaraz po sezonie nie będą trudne do usunięcia. Natomiast wszystko zmieni się za kilka miesięcy, kiedy to osad będzie mocno uciążliwy i będziesz musiał poświęcić masę czasu na jego usunięcie. Nie możesz także zapominać o specjalistycznych środkach basenowych, które są przeznaczone do tego, aby dosypać je do wody po sezonie. To gwarantuje uniknięci silnych odbarwień ścian basenu i ułatwi przygotowanie basenu do kolejnego sezonu na wiosnę. Jak więc widzisz, nie ma tutaj zbyt skomplikowanych rzeczy, a warto je wszystkie wykonać.

Pozostaw komentarz