Zabiegi pielęgnacyjne, które pozwolą trawie przetrwać zimę

Zabiegi pielęgnacyjne, które pozwolą trawie przetrwać zimę

Zima to pora roku, podczas której ogród narażony jest na niekorzystny wpływ śniegu i mrozu. W związku z tym, tuż przed nadejściem tego okresu, wiele osób podejmuje kroki, jakie mają na celu pomóc roślinom przetrwać ten trudny czas. Sposób postępowania uzależniony jest od gatunku rośliny. Dla wielu osób jednym z najtrudniejszych zadań jest zadbanie o trawę, która po zimie często wygląda niekorzystnie. Warto zatem zwrócić uwagę na to, w jaki sposób ją zabezpieczyć.

  1. Zaleca się, żeby przed nadejściem zimy usunąć starą trawę. Zadanie to nie jest trudne, a do jego wykonania wystarczą zwykłe grabie.
  2. Kolejny krok to napowietrzenie gleby. W tym celu należy wykonać w ziemi dziury o głębokości od 8 do 10 centymetrów. W tym przypadku można wykorzystać na przykład widły.
  3. Zanim nadejdzie zima trzeba także pamiętać o regularnym koszeniu trawy oraz nawadnianiu gleby.
  4. Bardzo ważne jest też usunięcie chwastów oraz mchu.
  5. Po zakończeniu zimy trzeba dosiać trawę w tych miejscach, w których została ona zniszczona.
  6. Warto także odstraszyć krety, na przykład poprzez wykorzystanie nie lubianych przez nie zapachów.

Wskazane tutaj sposoby pozwalają zmniejszyć skalę zniszczeń, na jakie trawa narażona jest w trakcie mroźnej zimy. Niestety nie oznacza to, że zastosowanie się do tych rad daje całkowitą gwarancję sukcesu. Zima to pora roku, która według wielu osób jest piękna, jednak nie wpływa korzystnie na wygląd ogrodu. Warto jednak postarać się o to, żeby skala zniszczeń była jak najmniejsza, a ogród prezentował się wiosną jak najlepiej.

Pozostaw komentarz