Z jakich materiałów zbudować ścieżkę w ogrodzie?

Z jakich materiałów zbudować ścieżkę w ogrodzie?

Trudno zaprzeczyć temu, że podczas tworzenia ogrodu, najważniejsze wydają się rośliny. Rzeczywiście, to właśnie są najbardziej istotne w takim miejscu, jednak nie można zapominać również o innych ważnych elementach ogrodu. Nie ulega wątpliwości, że powinny się tutaj znaleźć także ścieżki, którymi będzie można przechadzać się pomiędzy pięknymi roślinami. Dobrze przygotowana ścieżka jest również dodatkową ozdobą ogrodu. Najpierw jednak trzeba zastanowić się nad tym, z jakich materiałów powinna zostać ona zbudowana.

 

Najpopularniejsze materiały

 

Szczególną popularnością cieszą się różne rodzaje kamieni oraz żwiru. Można wykorzystać zarówno drobne kamienie, ułożone ściśle obok siebie, jak również większe, które mogą znajdować się w niewielkich odległościach. Kamienne ścieżki doskonale się prezentują w różnych ogrodach. Bardzo ładnie prezentują się również ścieżki drewniane, które także można dopasować do każdego stylu. Często wykorzystywanymi materiałami są także cegła oraz płyty betonowe.
Wybierając materiał, z którego ma być wykonana ścieżka ogrodowa, dobrze jest zadbać o to, aby pasował on do danego miejsca. W ten sposób będzie można stworzyć doskonale wyglądającą całość.

 

 

Pozostaw komentarz