Bezpieczne prace przydomowe? Lepiej chroń swoje oczy

Bezpieczne prace przydomowe? Lepiej chroń swoje oczy

Podczas wykonywania z pozoru najprostszych prac przydomowych nasze oczy często narażone są na niebezpieczeństwo. Często zupełnie niewinne prace mogą mieć bardzo poważne konsekwencje w postaci uszkodzenia oka, którego niestety nie będzie dało się w żadnym wypadku cofnąć. Poniżej przedstawiamy kilka porad, które pomogą Ci chronić swoje oczy w przypadku wykonywania tych najpopularniejszych prac przydomowych.

Koszenie trawy

Ochrona oczu ma szczególne znaczenie, tym bardziej jeśli używamy do koszenia kosy elektrycznej. Osłona przy nich jest niewielka, a ryzyko odbicia w nas małymi kamyczkami, czy innymi przedmiotami leżącymi w trawie jest duże. Z tego powodu przy koszeniu zaleca się mieć specjalny zestaw, który składa się ze specjalnej maski i okularów, które skutecznie zabezpieczają oczy. Niekiedy można kupić zestawy, które stanowią jedną całość. Jeśli jednak zdecydujesz się na kupno osobnych elementów, to warto wziąć pod uwagę okulary Uvex, które nie są drogie i dobrze sprawdzają się w tego typu pracach.

Prace warsztatowe

Zapewne czasami pojawi się potrzeba użycia szlifierki kątowej. Podczas pracy z nią pamiętaj o tym, aby używać specjalnej osłony, która kieruje lecące iskry i opiłku ku ziemi. Trzeba na to zwracać uwagę, gdyż iskry lecące na ubranie mogą wywołać samozapłon i tym samym poparzenia. Z kolei ostre opiłki z wielką łatwością mogą wbić się w oko, uszkadzając go przy tym.

Warto więc stosować wspomnianą osłonę na szlifierce oraz dodatkowe okulary, które pomogą Ci chronić oczy przy pracach, kiedy niestety ciężko jest uniknąć opiłek.

Cięcie drewna przy pomocy piły mechanicznej

W tym przypadku również polecamy zaopatrzyć się w ochronę oczu, typu okulary. Być może niektórym wydaje się to zbędne i uważają, że to całkowicie niepotrzebne, jednakże czy rzeczywiście chcesz czekać na wypadek, aby sobie uświadomić, że są to rzeczy jak najbardziej potrzebne. Tym bardziej, że wspomniane wcześniej okulary nie są drogie, a pozwolą Ci uniknąć wielu wizyt u lekarzy, żeby przywrócić sprawność Twojego wzroku.

Pozostaw komentarz