Hamak i leżanka – najlepsze akcesoria ogrodowe do wypoczynku

Hamak i leżanka – najlepsze akcesoria ogrodowe do wypoczynku

Relaks w ogrodzie determinowany jest nie tylko otaczającą nas aurą, lecz również meblami, w które wyposażyliśmy strefę wypoczynkową. Istnieje wiele rodzajów akcesoriów, które pomogą nam się odprężyć po całym dniu ciężkiej pracy, zatem należy się dobrze zastanowić, jaka forma odpoczynku najlepiej będzie nam odpowiadała.

Hamaki

Hamak hamakowi nierówny. Z tym określeniem często kojarzy nam się zwykła siatka rozpostarta pomiędzy dwoma drzewami – duże oczka sieci wpijające się w ciało oraz niska stabilność nie sprzyja relaksowi na świeżym powietrzu. Czas zatem zmienić wizerunek hamaków i poznać ich szeroką ofertę.

Hamaki tradycyjne – przyczepiane są do drzew lub słupków, lecz wykonane są z wytrzymałych i przyjemnych w dotyku tkanin. W związku z tym wypoczynek na nich jest komfortowy, gdyż całe ciało „zapada się” w materiale, co sprawia, że ciężko jest z niego wypaść. Idealna forma wypoczynku dla całej rodziny, dzięki dużej stabilności mogą z niego z powodzeniem korzystać także nasze pociechy.

Hamak z drążkami – mocowaniem niczym nie różni się od hamaków tradycyjnych, jednak ze względu na przyczepione po obu stronach drążki, materiał nie zwija się, a wchodzenie i schodzenie z niego jest dużo łatwiejsze. Cechuje się jednak dużo mniejszą stabilnością, przez co lepiej zrezygnować z tego modelu, jeśli korzystać z niego mają dzieci.

Hamak fotel – idealna propozycja dla każdego mola książkowego. Hamak taki zawieszany jest nie po bokach, lecz od góry – w związku z czym do jego montażu wystarczy pojedyncze drzewo lub specjalny hak. Materiał układa się w wygodną sakiewkę, w którą możemy wskoczyć i korzystać z niej jak z huśtawki. Gwarantujemy sobie wygodne ułożenie ciała, dzięki czemu możemy sobie pozwolić na długie godziny wypoczynku.

Hamak-namiot

Doskonała propozycja dla osób, których marzeniem zawsze było spanie na świeżym powietrzu. Specjalne zadaszenie ochroni nas bowiem przed letnim deszczem i insektami, lecz nie odseparuje nas całkowicie od natury. Model ten ceniony jest także przez dzieci, gdyż daje im większe pole do codziennych zabaw.

Leżanki

Leżanki mają spełniać jedną podstawową funkcję – dawać wygodne oparcie dla ciała podczas odpoczynku. Większość z nich posiada zatem podobny kształt, gdyż jest to prosty leżak zorientowany poziomo z lekkim podwyższeniem na zagłówek. Różnią się od siebie przede wszystkim materiałem wykonania, część z nich posiada także więcej możliwości modyfikacji ich ustawienia (przykładowo można wykonać podwyższenie w miejscu zgięcia kolan). Na co zatem powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze?

Stabilność – to ona determinuje jakość naszego wypoczynku. Chwiejące się leżanki wywołają u nas niepotrzebny stres. Ich niska stabilizacja wynika często ze złego wyważenia poszczególnych elementów lub kiepskiego wykonania nóżek.

Obciążenie – wytrzymałość poszczególnych leżanek na ciężary waha się od kilkudziesięciu do kilkuset kilogramów. Warto zaopatrzyć się w model z wyższej półki, bowiem dzięki niemu unikniemy przykrych niespodzianek, kiedy odwiedzający nas dobrze odżywiony przyjaciel postanowi zażyć chwili relaksu na naszej leżance.

Materiał – na naszym rynku znajdziemy bogaty wybór leżanek. Duża popularnością cieszą się te wykonane z drewna, gdyż idealnie komponują się z otoczeniem ogrodu. Warto więc sprawdzić, jaki gatunek drewna został wykorzystany przy produkcji. W tym przypadku lepiej wybrać model wykonany z odmian egzotycznych, gdyż cechują się one lepszą wytrzymałością i odpornością na działanie czynników atmosferycznych. Znajdziemy także meble z technorattanu – cieszą się one dobrą sławą, gdyż jest to materiał syntetyczny, a więc wykazujący znakomite właściwości wytrzymałościowe. Jednocześnie prezentuje się niezwykle naturalnie, zatem nie kłóci się z charakterem naszych ogrodów.

Artykuł został przygotowany przez sieć marketów Castorama ,gdzie znajdziesz szeroki wybór hamaków, leżaków i leżanek.

Pozostaw komentarz