Jak dbać o rośliny w ciepłym okresie zimowym?

Jak dbać o rośliny w ciepłym okresie zimowym?

Nie zawsze zima musi być sroga i bardzo mroźna. Ostatnimi laty możemy bowiem obserwować, że tylko delikatnie poprószy śniegiem, do tego lekki przymrozek i to wszystko. Poza tym tegoroczna zima rzeczywiście, wyjątkowo biła rekordy ciepła. Wobec tego można wysnuć domysły, że i o ogród wtedy nie musisz tak starannie dbać, skoro nie ma wielkich mrozów.

Niemniej jednak nie możesz być do końca pewny, czy rzeczywiście cała zima będzie taka lekka, wobec tego zawsze warto jest być przygotowanym i mieć potrzebne materiały, które posłużą Ci do zabezpieczenia roślin i krzewów w swoim ogrodzie. Dopóki jednak jest w miarę ciepło, to tych bardziej odpornych nie ma co niepotrzebnie tak bardzo ochraniać.

Może dodatkowo podpytać tych bardziej doświadczonych ogrodników, jak oni podchodzą do tematu ochrony i dbania o swój ogród podczas dosyć lekkiej zimy. Na pewno będą w stanie udzielić Ci konkretnych informacji i wskazówek na ten temat i w ten sposób będziesz bogatszy o nową wiedzę. Takich porad możesz szukać przykładowo na forach internetowych o ogrodnictwie.

Pozostaw komentarz