Ogród na święta – pomysły na dekoracje

Ogród na święta – pomysły na dekoracje

Na święta Bożego Narodzenia dekorujemy nasze domy, warto jednak pamiętać także o naszym ogrodzie. Jego widok już z daleka będzie wprowadzał nas i naszych sąsiadów w przedświąteczny nastrój.

Światełka

Najprostszym i chyba najbardziej efektownym sposobem na przyozdobienie naszego ogrodu jest zainstalowanie nastrojowego oświetlenia. Możemy przyozdobić w naszym ogrodzie choinki, ale także małe drzewka.  Będą one pięknie błyszczeć z daleka, gdy opleciemy je światełkami. Warto zwrócić uwagę, aby światła, które wybieramy mogły zostać zastosowane na zewnątrz i najlepiej, żeby były to lampki LED, które nie spowodują, że nasze rachunki za prąd gwałtownie wzrosną.

Światełka w innym miejscu

Możemy udekorować nie tylko drzewa znajdujące się w naszym ogrodzie, ale także nasz płot lub poręcze balkonu lub werandy. Ciekawym rozwiązaniem może być udekorowanie ich gałązkami świerkowymi, które poprzeplatane są światełkami. Na pewno dzięki temu nasz dom i ogród będzie wyróżniał się z daleka.

Świąteczna droga do domu

Nie możemy także zapominać o ścieżce do domu i samym wejściu. Warto ozdobić drogę do domu bukszpanem w doniczkach, który także dla zwiększenia wrażenia, może być oświetlony lampkami. Jeśli nie chcemy żywych roślin, możemy zainwestować w sztuczny bukszpan. Ciekawym pomysłem są także sztuczne bukszpanowe kule, które razem z lampkami potrafią świetnie dekorować nasz ogród i wejście do domu. W takiej aranżacji możemy także wykorzystać inne małe zielone w zimie drzewa i iglaki.

Lampiony i latarenki

Dla ozdoby możemy także ustawić na naszych schodach ozdobne latarenki z bombkami i światełkami, które będą witać świątecznych gości. Myślę, że taki świąteczny stroik zrobi na nich wrażenie i będzie zapraszał do domu już z daleka. Podobnie możemy zrobić z lampionami do których możemy dokupić elektryczne świeczki lub wstawić te tradycyjne, pod warunkiem, że wiatr nie pokrzyżuje nam naszych planów.

Tradycyjne rozwiązanie

Dobrze znanym tradycyjnym rozwiązaniem jest także oświetlenie elewacji domu i ganku. Zwisające sople lub gwiazdki pięknie podkreślą elewację naszego domu, a przy tym dobrze komponują się na przykład z oświetloną w ogrodzie jedną choinką lub małym drzewkiem.

Możecie znaleźć tutaj kilka pomysłów na udekorowanie swojego ogrodu na świąteczny zimowy czas. Mam nadzieje, że je wykorzystacie, a przy tym nie wygracie plebiscytu na najlepiej oświetlony dom i ogród na świecie, bo Amerykanie są silną konkurencją i mogłoby to Was mocno uderzyć po kieszeni.

Pozostaw komentarz