Wybieramy bramy automatyczne

Wybieramy bramy automatyczne

Wymarzony dom z ogrodem, w który włożyliśmy mnóstwo pieniędzy, serca i wysiłku, potrzebuje jeszcze odpowiedniego zabezpieczenia i ochrony – ogrodzenia z bramą. Ogrodzenie możemy dobrać na wiele sposobów. Analizując zasobność naszego portfela, patrząc na jego funkcjonalność bądź na estetykę.

Bramy automatyczne

Najwygodniejszą i najefektowniejszą opcją wydaje się montaż bramy automatycznej na pilota. Taka brama sprawdzi się przy niemal każdym typie ogrodzenia.

Koszty zakupu i montażu takiej bramy zależą od wielu czynników. Należy ustalić czy potrzebujemy bramy garażowej czy wjazdowej. Tutaj mamy do wyboru 3 opcje:

  • brama skrzydłowa – zarówno garażowa jak i wjazdowa; przy jej wyborze musimy uwzględnić dodatkowe miejsce na otwierające się skrzydła;
  • brama przesuwna – tutaj dodatkowego miejsca potrzebujemy zdecydowanie mniej i to tylko w jednym kierunku, brama otwiera się wzdłuż ogrodzenia, bezpośrednio przy nim. Najczęściej to pół długości bramy, weźmy to pod uwagę mierząc swój podjazd. Na rynku są obecne też dwuskrzydłowe bramy przesuwne, otwierające się w przeciwnych kierunkach. Zamiast jednego długiego skrzydła, możemy wybrać dwa krótsze; taki typ bramy częściej spotykamy przy wjeździe na posesję, ale możemy też zastosować tę konstrukcję przy montażu bramy garażowej;
  • brama uchylna – jest zaopatrzona w naciągowy system otwierania i zamykania; potrzebujemy dodatkowe miejsce na otwierające się skrzydło bramy, które uchyla się pod kątem i delikatnie podnosi do góry; spotykana najczęściej jako brama garażowa.

Napęd i konstrukcja

Kolejnym krokiem poza wybraniem bramy jest wybór napędu do niej. Od wyboru odpowiedniego systemu otwierania bramy, będzie zależeć jej niezawodność oraz nasze zadowolenie. Tutaj warto też zadbać o sprawnego pilota do bramy. Lepiej postawić na zaufane, sprawdzone i rekomendowane firmy niż tańsze alternatywy. Wówczas mamy pewność jakości oferowanych produktów i wykorzystywanych w nich technologii.

Do wykonania bram najczęściej używa się konstrukcji stalowych, dzięki czemu są wytrzymałe i odporne na zmienne warunki atmosferyczne i z pewnością posłużą na lata. Stosuje się też lżejsze konstrukcje aluminiowe, które są droższe od stalowych lub żeliwne, ale te ostatnie nie cieszą się dużą popularnością.

 

 

There are 1 Comment

  1. Posted by Matador200 Odpowiedz

    Czy rzeczywiście wielkość podwórka ma aż tak istotne znaczenie w przypadku bram skrzydłowych? Widziałem jak sąsiad dosłownie na styk zamontował sobie bramę wjazdową , która otwiera się oczywiście do wewnątrz – przy maksymalnym rozchyleniu brakuje jej chyba z 2 cm do otarcia o drzwi garażowe. Można i tak 😉

Pozostaw komentarz