Wypoczynek w ogrodzie! Projektujemy własną altanę!

Wypoczynek w ogrodzie! Projektujemy własną altanę!

Altana ogrodowa to istotny element zabudowy ogrodowej. Ma swoje zastosowania zarówno na dużych działkach, jak i małych przydomowych ogródkach. Altana jest również świetnym rozwiązaniem, kiedy przy domu nie ma odpowiedniego tarasu. Pozwala schować się przed deszczem lub słońcem, pełni także rolę rekreacyjną! W altanie można bowiem organizować przyjęcia, grille lub podawać posiłki, które będą z pewnością lepiej smakować na świeżym powietrzu! Jak zatem wybudować altanę?

Pierwszym krokiem do własnej altany ogrodowej jest projekt. Powinien być dopasowany do wyglądu domu, wielkości działki oraz oczekiwań domowników. Przy projektowaniu altany można skorzystać z pomocy architekta, jednak jest też prostsze rozwiązanie! Nie każdy wie, że dostępne są również gotowe projekty altan ogrodowych! Można je znaleźć na dobrych portalach z gotowymi projektami, który ma w swojej ofercie gotowe projekty zarówno altan, jak i grilli w zabudowie.

budowa altanyDlaczego warto wybrać gotowy projekt altany? Przede wszystkim ze względu na cenę! Gotowy projekt altanki jest o wiele tańszy niż ten robiony na zamówienie. Ponadto, dokonując zakupu bezpośrednio z portalu, od razu widzimy całkowitą cenę projektu, bez dodatkowych, ukrytych kosztów, z którymi można spotkać się u architektów. Gotowy projekt altany, dzięki dostępnym wizualizacjom, pozwala też na zobaczenie finalnych efektów i oceny, czy altana będzie pasowała do ogrodu i czy spełnia wszystkie nasze oczekiwania.

Kolejną zaletą, jaka płynie z gotowego projektu architektonicznego altany lub ogrodu jest weryfikacja naszych planów. Czasami zdarza się, ze wstępne założenia, które pojawiają się w głowach domowników, nie będą miały zastosowania w rzeczywistości. Co więcej, oglądając gotowe projekty można natrafić na zupełnie inny plan zagospodarowania przestrzeni, który w danym ogrodzie sprawdzi się o wiele lepiej.

Gotowy projekt altany to nie tylko wizualizacja, ale także podpowiedź jakich materiałów użyć. Każdy gotowy projekt dostępny na archido.pl ma spis materiałów, których należy użyć do budowy. Dzięki temu łatwo zweryfikować i zaplanować koszty budowy altany. Dodatkowo, zanim dokonamy zakupu projektu, możemy sprawdzić czy zaproponowane przez architekta materiały będą pasować do pozostałej zabudowy.

Jeżeli planujesz rozpocząć budowę altany, marzy ci się przytulny kąt w ogrodzie, do którego możesz zaprosić rodzinę i przyjaciół, koniecznie skorzystaj z gotowego projektu, a już tego lata możesz się cieszyć świeżym powietrzem w nowo wybudowanej altanie.

There are 4 Comments

 1. Posted by kviatkowsky Odpowiedz

  Gotowy projekt altanki! Czego to ludzie nie wymyślą 🙂 Fajnie z czegoś takiego skorzystać

 2. Posted by łukash Odpowiedz

  Nie wiedziałem że są gotowe projekty altan! Słyszałem o gotowych projektach domu, ale nigdy altany! Fajny pomysł!

 3. Posted by Cydney_KP Odpowiedz

  Faktycznie altanę lepiej najpierw zaprojektować, a nie stawiać samemu jak nam się wymarzy! Fajnie, że jest coś takiego jak gotowe projekty altan!

 4. Posted by Piotr Odpowiedz

  Masz rację, ja tak postawiłem kiedyś altanę bo żona chciała, a mnie szkoda było na projekt. Przez długi czas bardziej straszyła niż cieszyła! Następnym razem na pewno wziąłbym gotowy projekt altany!

Pozostaw komentarz